Spårvägens Friidrottsklubb

Spårvägens Friidrottsklubb

Startlista ALJ Open lördag 17/9

45 löpare är anmälda till ALJ Open på lördag 17 september på Stockholms Stadion.

Det är 20 i manliga A-heatet på 10 000 m, 18 i B-heatet och sju kvinnor på 5000 m.
All övrig info om tävlingen.

M 10 000 m A-heat
Gunnar Hirschfeldt   78       Turebergs FK            34.47
Martin Gidewall         76       IFK Tumba     34.02
Oscar Majling 86       Hässelby SK   31.42
Mattias Nätterlund   86       Örebro AIK    33.12
Filip Ainouz    84       IF Linnéa        33.55
Elias Dahl       76       Hammarby IF            34.32
Anders Prytz  85       Turebergs FK            33.46
Tobias Persson          88       Falu IK            33.49
Fredrik Holmberg     86       Fredrikshofs FIF        34-35
Mathias Ösmark        82       Fredrikshofs FIF        34
Yahan Faarax            95       Fredrikshofs FIF        35
Niklas Andersson      78       Hässelby SK   33.42
Paul Krochak 75       FK Studenterna         33.16
Nils Spetz       91       Spårvägens FK          32.01
Lorenzo Nesi  65       FK Studenterna         35.30
Henrik Engström       84       Fredrikshofs FIF        35-36
Anders Hållberg        82       IFK Lidingö    35-36
Herman Degselius     73       FK Studenterna         35.46
Daniel Johansson      86       Örebro AIK    35.54
Christoffer Hiding     85       Fredrikshofs FIF        36

M 10 000 m B-heat
Rasmus Lund                    89                 Visby IF Gute                     ca 37
Mika Repo    78                 Huddinge AIS                    37.30
Fredrik Bernsmed            89                 IF Linnéa      36.17
Andreas Bylund                                     FK Studenterna                39.05
Jimmie Espling                  75                 FK Studenterna                36.52
Simon Markendahl           90                 Fredrikshofs FIF               36
Joachim Agbelin                69                 FK Studenterna                44
Ulf Eriksson 74                 Huddinge AIS                    37.03
Magnus Dahlin                 69                 FK Studenterna                36.26
Per Gysing   60                 FK Studenterna                43
Rikard Jeneskog                73                 FK Studenterna                38.39
Tommy Öman                   84                 Roma IF        36.23
Anders Åhlén                    83                 Sth city triathlon             
Christian Bengtzelius       74                 FK Studenterna                37.05
Jesper Uddin                     74                 FK Studenterna                38.22
Anders Nyström               76                 Runday IF    39.01
Simon Rasmussen            86                 Klubblös      Ca 38
John Käck    74                 Klubblös      Ca 40

K 5000 m
Amanda Nekby                 92                 Turebergs FK                    18.10
Anna Lindh  74                 Fredrikshofs FIF             
Anna Jonsson                    86                 Örgryte IS    18.30
Filippa Ramberg               97                 Hammarby IF                  
Malin Gibrand                   81                 FK Studenterna                18.59
Mikaela Larsson                85                 Spårvägens FK                  17.27
Jessica Österberg              81                 Spårvägens FK