Spårvägens Friidrottsklubb

Spårvägens Friidrottsklubb

Startlista ALJ Open 22/9

Anmälda till ALJ Open på lördag är 40 manliga och 2 kvinnliga 10 000 m-löpare samt 4 kvinnliga och 1 manlig 5000 m-löpare. 

Män 10 000 m A-heat

Ababa Lama            Sundbybergs IK    30.11   
Napoleon Solomon    94    Fredrikshofs FIF    31.17   
Niklas Sydow    80    Fredrikshofs FIF    32.00   
Axel Lönnqvist    81    Hässelby SK        32.33   
Andreas Bergstedt    86    Enhörna IF        32.55   
Brian Nielsen    76    Fredrikshofs FIF    33.00   
Jakob Jansson    79    Fredrikshofs FIF    33.05   
Fredrik Berglund    82    Enhörna IF        33.06   
Carl Wistedt        80    Huddinge AIS    33.28   
Hans Edvardsson    74    FK Studenterna    33.37   
Tore Axelsson    57    SK Bore        34.24   
Daniel Lindholm    80    Falu IK        34.27   
Emil Mårtensson    92    Hässelby SK        34.30   
Lorenzo Nesi        65    FK Studenterna    34.32   
Linus Öhrqvist    77    FK Studenterna    34.41   
Paul Krochak    75    FK Studenterna    34.46   
Jesper Nelsén    88    Falkenbergs OK    34.53   
Mark Hobbs        77    FK Studenterna    34.56   
Fredrik Svanfeldt        Hässelby SK        34.57   
Patrik Viklund    79    FK Studenterna    35.16   
Anders Wibaeus    90    FK Studenterna    35.18   
Clarence Ärlebrink    70    FK Studenterna    35.22   
Michele Alemayoh    92    Hammarby IF    15.56   

M 10 000 m B-heat

Ulf Eriksson        74    Huddinge AIS    35.22   
Carl Lucas Löfgren    92    Linköpings LK    35.36   
Mikael Johansson    77    FK Studenterna    35.37   
Jonas Manole    77    FK Studenterna    35.38   
Anders Söderberg    80    FK Studenterna    36.21   
Robert Holmgren    72    Huddinge AIS    36.40   
Herman Degselius    73    IF Linnéa        37.01   
Stefan Genberg    71    FK Studenterna    37.09   
Kjell Svedman    80    FK Studenterna    37.19   
Michael Mårdh    77    FK Studenterna    37.22   
Peter Papageorgiou    82    TullingeTumba FI     40.00   
Felix Davidsson-Berndtsson 96    Värmdö IF        42.17   
Björn Blomkvist        IF Linnéa        43.04   
Magnus Engström    63    Fältjägarnas IF       
Sofus Kreutzmann    73    Hässelby SK           
Jörgen Lindh        69    Rånäs 4H           
Martin Larsson    71    Huddinge AIS           

K 10 000 m 

Tove Berg        77    Spårvägens FK    38.00   
Sara Grenmark    82    Hässelby SK        40.07   

K 5000 m

Frida Lundén        84    FK Studenterna    16.27
Hanna Lindholm    79    FK Studenterna    17.04
Ylva Odemark    81    FK Studenterna    18.53
Anna Lindh        74    Rånäs 4H   

Utom tävlan  

Stefan Stojanovic    98    Huddinge AIS    16.40

Inbjudan ALJ Open 2012